Film Tavsiyeleri


En iyi filmler
Mr. Nobody - Bay Hiçkimse(2009) filmini izle
Başlıkta bahsi geçen Bay Hiç kimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo Forrest Gump(1994)en iyi filmler


Forrest Gump, akıl seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump  zamanla akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. Her ne kadar akıl seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz 1 dünyaya götürüyor.

3 idiots izle- 3 Aptal(2009)
Rancho, Raju ve Farhan Hindistan'da mühendislik öğrencileridir. Hindistan'da mühendislik okumak demek ailesini geçindirecek bir işe sahip olabilecek potansiyele sahip olmak demektir. Hepsinin asıl amaçları okulları iyi bir derece ile bitirip iyi bir şirkete kapak atmaktır ama Rancho onlardan farklıdır. O mühendisliği bir iş olarak değil bir yaşam biçimi olarak görmektedir. Başarmayı değil, bir şeyler üretmeyi ve düşünmeyi sevmektedir, işini severek yaparsan başarı seni bulacaktır şeklinde bir felsefesi vardır. bir de okulun katı kurallara sahip müdürü ve onun güzel kızı Pia filmler vardır. Rancho herkesin hayata bakışını değiştirecektir. 3 idiots izleMy Name Is Khan - Benim Adım Khan(2010)
Rızvan Khan (Shahrukh Khan) küçüklüğünü annesiyle (Zarina Vahab) ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. Annesi öldükten sonra Amerika'ya küçük kardeşinin yanına gider. Orada tanıştığı ve aşık olduğu Mandira (Kajol) adında dul ve Hindu 1 kadın ile evlenir. Rızvan Khan aynı zamanda da Asperger sendromu hastasıdır. Bu hastalık Otizm rahatsızlığının 1 çeşididir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. 11 Eylül saldırılarından sonra Mandira'nın oğlu faşist kesimler tarafından döverek öldürülür. Öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra Khan soyadını almış olmalarıdır

Eternal Sunshine of the Spotless Mind - Sil Baştan(2004)
Joel Barish (Jim Carrey)'in eski sevgilisi Clementine (Kate Winslet) yaşadıkları iki yıllık ilişkiye dair tüm anılarını gizemli tıbbi bir müdahale ile kafasından sildirir. Bunu öğrenen Joel çok üzülür ve aynı prosedürü kendi üzerinde uygulatmaya karar verir. Bütün anılarını sildirmek için derin uykuya yattığında, gözlerinin önünden Clementine ile yaşadığı günler geçer. Joel aslında Clementine'i unutmak istemediğini anlar ve müdahaleyi durdurmak için çabalar. Eternal sunshine of the spotless mind izleKal Ho Naa Ho(2003)
The indian love story diye sloganı bulunan 2003 yapıtı karan johar-nikhil advani filmidir.aşkın ne zaman nerde geliceği,hayatının aşkının aslında başucunda olup da farketmediğin,sevmenin aşık olduğuni mutlu görmek olduğunun,ne kadar zorda olsa aşkını başka birine aşık etmenin,aşka bazen 1 ömürün yetmediğinin,insanların her zaman eşinin iyi bir arkadaş olmasının istediği ama en iyi arkadaşının eşin olabileceğini bize gösteren filmdir.

Do Your Thing - Dil Chahta Hai(2001)
3 sıkı arkadaş.. 3'ününde aşk'a farklı bakışları vardır.. 1i her gördüğü kıza aşık olduğunu sanır ( Sameer ), 1i aşka inanmaz hep çapkınlık peşindedir ( Akash ) diğeri ise aşk hakkında pek konuşmaz.. ( Siddharth ) Günün birinde kader hepsine öyle 1 oyun oynar ki aşk hepsine 1 ders verir.. İçinde aşkı, dostluğu, ayrılığı, yalnızlığı, sevinci, hüznü bulabileceğiniz bir baş yapıt.

Donnie Darko - Karanlık Yolculuk(2001)
80'lerin sonunda geçen öyküde, Donnie Darko adında 16 yaşında 1 genç, kimi gerçek olmayan görüntüler görmeye başlıyor. Özellikle de tavşan kostümlü bir adam beliriyor sık sık. Çevresiyle uyum sorunu yaşayan genç, ailesinin ve okulun kendisi için çizdiği yoldan ayrılıp, esrarengiz misafirinin izinden gidecektir...

80'lerin gençlik filmleri, bilim kurgu ve korku filmlerinin, tüyler ürpertici karışımı olarak tanımlanabilecek film, son dönemin en ilgi çekici bağımsız filmlarından 1i.

Yönetmenin ilk filmi olan Donnie Darko, 2001 Sundance film izle Festivali'nde gösterildi. Filmin son derece başarılı web sitesi ise En İyi Web Sitesi ödülü aldı.

Reservoir Dogs - Rezervuar Köpekleri(1992)
bir grup suçlu, bir mücevher deposunu soyarlar. Polis o kadar çabuk peşlerine düşerki aralarında bir muhbir olduğundan şüphelenirler.
The Man from Earth izle - Dünyalı izle(2007)
Üniversitede en iyi filmler başarılı bir tarih profesörü olan John Oldman ortada hiç1 neden yokken, aniden 10 yılını ayırdığı akademiden istifa etmiştir. Şehirden gitmeye hazırlanırken veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan neden istifa edip gitmesi gerektiği konusunda 1 açıklama yapmasını isterler. Arkadaşları John'un bu sessizliğine anlam verememektedirler. Önceleri suskun kalan John da neden gitmesi gerektiğini biraz geçmişe dönerek anlatmaya başlar.Cinderella Man(2005)
"Cinderella Man" lakabıyla tanınan ünlü boksör James J. Braddock'un gerçek yaşam öyküsüne dayanan film, Braddock ve ailesinin ABD'deki Büyük Ekonomik Kriz yıllarında yaşadığı sıkıntılı yılları ve verdikleri büyük yaşam mücadelesi. Yoksulluğun, açlığın ve işsizliğin hüküm sürdüğü 1 dönemde James Braddock, ailesini açlığa mahkum etmemek için dövüşmüş ve dünya ağır siklet boks şampiyonluğuna kadar yükselmişti.